Kniha mediace: Nejen zapsaný mediátor v praxi I. – vhled do mediace

Kniha mediace: Nejen zapsaný mediátor v praxi I. – vhled do mediace
Autor: Mgr. Ing. Pavla Ranglová
ISBN: 978-80-87929-02-5
Datum vydání: 26.01.2020
Dostupnost: skladem od 30.01.2020
Datum expedice: 30.01.2020
Cena bez DPH: 449,10 Kč
Cena s DPH: 499 
+ -

Náhled stránek

Informace o knize

Publikace vznikla na základě mnohaletých praktických zkušeností z reálných mediačních kauz i lektorské činnosti zapsané mediátorky, koučky a právničky. Je pojata jako ucelený vhled do činnosti „nejen zapsaného mediátora“.

V úvodní části autorka vymezuje možnosti alternativního řešení sporů a směry v mediaci. Vysvětluje rozdíly v pojmech mediátor, akreditovaný mediátor, mediátor Probační a mediační služby a zapsaný mediátor. Analyzuje a charakterizuje roli mediátora, shrnuje jeho úkoly, povinnosti, požadované znalosti a dovednosti. Provází čtenáře účelným návodem, jak se stát zapsaným mediátorem, a shrnuje podmínky pro složení zkoušek mediátora.

V další části autorka popisuje činnost mediátora, která spočívá v nápomoci stranám s řešením konfliktu a jejich vzájemnou komunikací. Z tohoto důvodu upozorňuje na problematiku konfliktu (jeho identifikaci, typy a styly jeho řešení). Důkladně se věnuje také komunikačním technikám specifickým pro mediaci, které jsou obohaceny řadou příkladů.

V závěrečné části dokumentuje samotný mediační proces. Názorně zde ukazuje jeho strukturu a jednotlivé fáze. Detailně rozebírá „úvodní slovo mediátora“ s ohledem na svou vlastní praxi. Popis a průběh mediačního procesu je úzce provázán zákonnou dikcí, především zákonem o mediaci.

Kniha mediace je doplněna o zákony, vzory, přehledné tabulky, barevná obrázková schémata a konkrétní příklady s prostorem pro interakci.

Komplexní pojetí legislativy ve vztahu k činnosti mediátorů a její podrobný rozbor se nachází v následujícím díle edice Nejen zapsaný mediátor v praxi II.: právní minimum pro mediátory.

Formát A5, brožovaná, 262 s.